Ethereum mining – další kryptoměna k těžení

Na internetovém trhu se můžete setkat s čímkoliv a jednou ze zajímavostí je také virtuální měna, které se říká také kryptoměna či digitální měna.

Jedná se o měnu s budoucností, a proto si zaslouží, aby každý o ní věděl co nejvíce informací.
měny krypto

Stručně se dá kryptoměna jakékoliv značky popsat jako virtuální měna založena na kryptografii a jejím cílem je bezpečné placení. Digitální peníze, které nenosíte fyzicky v peněžence, ale můžete je používat k placení různých produktů a služeb.

Kryptoměna je charakteristická jedničkami a nulami, které obíhají po internetovém světě a jsou v podobě kabelů či uložených dat na serverech. Pro její uložení slouží elektronické peněženky.

Mezi nejznámější digitální měny patří Bitcoin, Litecoin, Ethereum a mnohé další. Získat je můžete nákupem či těžbou a vyměnit je můžete za klasické peníze v jakékoliv světové měně.

Můžeme se rovnou podívat na jejich těžbu a například přímo na ethereum mining.

Trh donedávna ovládala kryptoměna Bitcoin, která byla ve virtuální měně jako první. Následně přišly na trh další kryptoměny a jednou z nich byla před pár lety Ethereum zkr. ETH.

Získat je můžete kromě nakupování tak jako všechny ostatní kryptoměny i těžbou.

V každém případě je potřebné mít co nejvíce informací, sledovat změny a aktualizace. Dále je potřebný výkonný PC a SW, který je určený na těžbu kryptoměny.
známe ethereum

Ještě pořád je možné ETC těžit na grafických kartách pomocí CPU a GPU. Algoritmus této kryptoměny je nastavený tak, aby se nemuselo těžit právě specializovanými těžebními programy, ale i tady může nastat změna v podobě těchto programů.

Kromě toho má ETC tu výhodu, že umožňuje tvořit decentralizované aplikace a vše je řízené přes blockchain, který hlídá veškeré provedené transakce.

Kromě výkonného PC a příslušenství potřebného k těžbě je potřebné si vybrat i vhodní těžební pool, protože ani v tomto případě se samostatné těžení nevyplatí a je lepší těžit společně s další skupinou těžařů.