Jak účinně posílit imunitu?

Chladné dny, nedostatek slunečního svitu a tepla velmi nepříznivě působí na obrannou schopnost našeho těla. V těchto dnech je proto mimořádně důležité zaměřit se na posílení naší imunity. Téměř každý člověk se v zimě a na podzim potýká s nepříjemných nachlazením či chřipkou, v těchto dnech, kdy bojujeme s celosvětovou pandemií, je tedy důležité investovat do svého zdraví a zaměřit se především na prevenci. Co tedy dělat pro silnou imunitu?

Správná a vyvážená strava je základ

Nejde začít u ničeho jiného, než u pestrého a vyváženého jídelníčku, jež bude bohatý na všechny potřebné živiny a minerály. Naše strava je naprosto esenciální pro zdraví a odvíjí se od ní téměř vše. Proto obzvlášť v této době dbejte na konzumaci čerstvé zeleniny, kvalitního masa a mléčných výrobků.

Do svých pokrmů nezapomeňte přidávat rovněž kvalitní zdroj zdravých tuků, jež se nacházejí například v nejrůznějších oříšcích, semínkách či tučných rybách. Velmi zdravou a chutnou potravinou jsou takzvané microgreens Nakliceno, které můžete přidat na chléb s pomazánkou či do salátu.

ledové kostky

Otužování

Vystavování se chladu je známé již po staletí a je označováno za velmi zdravé a prospěšné. Ze začátku to bude jistě velmi nepříjemné, jelikož vaše tělo bude vystaveno velkému stresu. Po čase však zjistíte, že nepříjemné pocity ustupují a po každém otužování se budete cítit naprosto skvěle. Studené sprcha či cvičení v zimě venku je velmi prospěšné pro snížení chronického stresu, zvýšení energie a výkonnosti.

rybí tuk v kapslích

Jaké zvolit doplňky stravy?

Ze suplementů lze doporučit vitamín D, jež je v zimě a na podzim velmi důležité doplňovat, neboť máme nedostatek slunečního svitu. Poté je vhodné rovněž užívat vitamín C, zinek či hořčík, které jsou obecně u velkého množství lidí deficitní. Pokud se rozhodnete pro koupi určitého doplňku stravy, vždy dbejte především na jeho kvalitu a nebojte se investovat do těchto věcí větší částku peněz.