Jakou barvu reflektorové LED žárovky zvolit


Správná volba barvy světla má vliv na vaši psychickou pohodu

Když se řekne stres, většinu z vás napadne přetížení v zaměstnání, chaos v dopravní zácpě, stovky lidí v nákupním centru pře vánočními svátky nebo různé konflikty a hádky mezi lidmi. Málokdo si vybaví velmi důležitý faktor, jímž je dostatečný a hluboký spánek a tvorba melatoninu a serotoninu.
Melatonin se v organismu tvoří ve tmě a přispívá k pravidelnému spánku a serotonin kromě prekurzorů obsažených ve stravě (např. tryptofanu) vzniká i s podporou slunečního svitu. Za jasného slunečného dne se také cítíme lépe naladěni, jsme optimističtější a méně náchylní k depresím. Není tedy náhodné, že nejvíce melancholických nálad vzniká na podzim a v zimě při zatažené obloze a deštivém a sychravém počasí.mléčná žárovka E27
Obě chemické látky jsou důležité pro regeneraci buněk a správnou funkci mozku a nervové soustavy. Tomuto procesu můžeme významně napomáhat volbou vhodného osvětlení. Je obecně známo, že pod umělým osvětlením strávíme přibližně jednu pětinu až jednu čtvrtinu našeho života a měli bychom mu věnovat náležitou pozornost.

Teplá nebo studená

Teplé barvy světelného spektra navozují uvolnění a relaxaci, jistě si vybavíte, jak dobře se člověk cítí u plápolajícího táboráku, nebo v čajovně či kavárně při svitu pouhého plamene svíčky. Teplé barvy ohně pomáhají zbavit deprese a připravují organismus k odpočinku a spánku. Měli bychom i takové odstíny volit do osvětlení ložnice a obývacího pokoje, kde se chceme cítit příjemně.závit E27 u žárovky
Studené odstíny bílého světla, lehce namodralé, se hodí spíše pro povzbuzení a aktivitu. Připomínají denní sluneční světlo v dopoledních hodinách. Tyto reflektorové LED žárovky s teplotami chromatičnosti od 4000 K patří do kanceláří, k psacím stolům, a také k osvětlení kuchyňské linky, kde je třeba dobře rozlišit barvy potravin a být vnímaví k jejich zpracování.