Množírny – obchodování a mučení

Jak vlastně množírny vznikají? Často je to tak , že ti kteří množí nemají ke zvířatům příliš kladný vztah. Je jim jen o jedno – o výdělek z prodeje mláďat. Zvíře zavřou ideálně do klece a nechají ho jen připouštět a připouštět. Že by se jednalo o nějaký útulný či čistý prostor se opravdu řict nedá. Zvířata jsou častou velmi zanedbaná a nemocná. Jejich mláďata pak množitel prodává jako by se nic nedělo a tvrdí že jsou jen z těch nejlepších podmínek.
 
díra v plotě
V dnešním světě to bohužel mnoho lidí podporuje, ačkoliv o tom možná ani nevědí. Chtějí si pořídit čtyřnohého kamaráda, ale pořizovací cena mláďěte s průkazem původu je pro ně příliš vysoká. Co tedy udělají? Malá hrstka z nic si pejska či kočičku adoptuje z některého útulku. Bohužel většina si koupí mládě bez průkazu původu právě od množitele.Většinou se nejedná o čistokrevné mláďata ale o křížence. Vzhledem k nedostatečné péči, bývaji mláďata i nemocná – nemusí to být hned poznat. Množitel vás však bude vždy ujištovat, že je vše v pořádku. Ceny množitelů bývají o dost nižší než od chovatelů. Bohužel to je ten největší důvod, proč si lidé tyto mláďata kupují. Mládě ale nemá vše potřebné jako např. Očkování, odčervení nebo čip. To vše si musíte obstarat sami a není to vše. Cena bude tedy vyšší než předpokládáte.
 pes v kleci
U chovatele se vám toto nikdy nestane. Stěně či kotě které si vezmete domů vše bude mít již za sebou včetně kompletního vyšetřeni, zdali je opravdu zdravé. Mimo to většinou chovatelé dávají k mláděti i nějakou hračku či obojek. Samozdřejmostí u chovatele je smlouva, a poradenství.
 
Jak poznat množitele?
Pokud vám majitel nebude chtít ukázat rodiče mláďat, či vám řekne že se sejdete mimo místo kde se mláďata celou dobu nachází, je to špatně! Za tímto vždy něco nehraje. Vždy si trvejte na tom že chcete vidět kde štěně či kotě vyrůstalo a jak na tom je alespoň jejich matka.
 
 
Nejlepší jak donutit tyto lidi, aby přestali provozovat množírny je tím, že si od nich lidé nebudou tyto mláďata kupovat. Potom nebudou mít na výběr. Je spousty opuštěných tvorů v útulcích nebo dočasné péči někoho. To že nevíte co od pejska či kočičky z útulku čekat, že můžou být zlý a podobně, jsou jen výmluvy. Mládě z množírny může být povahou i daleko horší, díky stresu co tam zažilo.