Pasti, nástrahy, jedy versus zdravý selský rozum

Stačí kliknout, a co dnes na vás z internetu vyskočí? Hraboši. Prý vám pomalu vlezou nejenom do zahrádky, ale i do vaší špajzky.

Přírodní hospodaření je v našem století pro mnohé, takzvané novodobé hospodáře, snad doslova tabu. Alespoň to tak vypadá, nejenom podle zničené půdy chemií a zničených lesů. Protože naši hospodáři na ministerstvu nejenom tím, že nedostatečně už před lety, špatně předvídali. A tím i jejich rozhodnutí nebylo správné.
polní myška

Takzvaný tržně-konzumní život se nevyhnul ani hospodaření na našich polích a lesích. Honba za ziskem nás vcelku převálcovala a výsledky jsou samozřejmě katastrofální. Mluví se o tom, co zanecháme našim budoucím generacím a aby to bylo správné, stačí se poučit od našich předků.
sova pálená

Určitě mnoho občanů překvapilo, že by se u nás měli hlodavci na polích ve velkém rozsahu hubit jedy. Ještě, že se k tomuto šílenému nápadu DOČASNĚ záporně vyjádřilo ministerstvo životního prostředí.


·         Velké lány,


·         žádné remízky,


·         chemické postřiky,


·         vykácené stromy okolo řek a potoků,


·         zbytečně v některých místech regulované potoky,


to je příčinou, že je málo vláhy v krajině – a to vše zavinil člověk.  A aby toho nebylo málo, tak si ještě navíc otrávil vodu chemickými postřiky.

Přece se na středních a vysokých zemědělských školách učí klasickým a osvědčeným metodám, které zabraňovaly jak suchu, tak přemnožení hrabošů.

Takže páni hospodáři – pokud nechcete číst starou odbornou literaturu, kde byste se dozvěděli, jak se naši předkové zbavovali hrabošů, tak si na internetu můžete například najít, jak se jich zbavit jednoduchým způsobem – a bez jedů. 
kytka na orné půdě


·         Postavte do polí hodně bidýlek pro dravé ptáky. Aby na nich mohli hnízdit (poštolky, sovy pálené, káně). Ti vás hrabošů zbaví bez jedů. Ale nemělo by se s touto metodou otálet. A traktory a velké stroje, ať se jim vyhýbají.