Při pronájmu vozu z půjčovny dodávek Praha nezapomínejte na „zadní vrátka“

Vypůjčit si vozidlo pro krátkodobou akci, jakou je kupříkladu stěhování větších kusů nábytku, co se nevejdou do osobního auta, není nic neobvyklého. Pronájmy dodávek s přívěsnými vozíky se realizují dnes a denně. Co kromě řidičského oprávnění (skupina B) bude ještě zapotřebí?

Co potřebujete k pronájmu dodávky

Kauce – asi nikoho z vás nepřekvapí požadovaná finanční kauce. Je to již běžnou praxí u pronájmů domů a bytů, sportovních potřeb, nářadí, a samozřejmě i automobilů. Částka je pochopitelně vratná za předpokladu, že dodržíte smluvní ujednání.

dopravní nehoda

Pojištění – nezapomínejte na tzv. zadní vrátka. Může se stát cokoli, a ačkoli nemusíte být zrovna fandou pojišťoven a jejich produktů, v tomto případě je to sázka na jistotu. Možná budete oponovat, že kvůli několika hodinám, kdy jen převezete v rámci stěhování pár věcí, nemá význam utrácet za pojistné, ale do hry vstupuje příliš mnoho faktorů – únava, chvilka nepozornosti za volantem, špatný odhad při parkování, špatně ukotvený náklad, který poškodí interiér vozu, škrábanec na karosérii při vykládce nákladu, poškození ráfku kola při nájezdu na obrubník atd.

výměna kola

Pojišťovny sice neproplatí např. škodu způsobenou tankováním nevhodného paliva nebo ztrátu klíčků od vozu, ale většinu karambolů vám uhradí. A nesnažte se něco půjčovně dodávek Praha https://www.pujcovna-praha9.cz/ zatajit – na všechno se přijde a škodu jste povinni uhradit. Půjčovna vám veškeré vícenáklady strhne z účtu, ale pokud jste pojištění, získáte je zpět od pojišťovny po nahlášení pojistné události.

Řidič – větší podíl pronajatých vozidel tvoří klientela, která jej také sama řídí, není však výjimečnou situací, jestliže požádáte o pronájem vozu i s řidičem. Má to své výhody – nejste zodpovědní za případnou nehodu a poškození auta v jejím důsledku, pouze dbáte o šetrné zacházení s vozem při manipulaci s břemeny.