Změna vašeho domova je tady

Když se nastěhujeme do nového bytu, máme možnost všechen nábytek a různé detaily udělat od začátku tak, jak zrovna chceme. Po nějaké době se to ale omrzí. Někomu staré rozmístění nábytku začne vadit už za pár měsíců, někomu až za několik let. Jisté ale je, že změna je život a občas je potřeba věci trochu pozměnit.

domácí kancelář

Málokdo z nás si může dovolit bytového designera nebo jiného odborníka, proto si zkusíme poradit sami a zapojit svou fantazii. Pro bytový design existují určitá obecně známá pravidla, která vám mohou pomoci, aby váš byt vypadal útulně a luxusně i tak. Pojďme se společně podívat, jak začít a na co byste určitě neměli zapomenout.

Nejdůležitější věc na začátek je udělat si vizi. Představte si, jak by měl váš vysněný byt působit, co by v něm nemělo chybět a zaměřte se na barvy. Prohlédněte si různé časopisy a podívejte se na internet a najděte co nejvíce inspirace a nových nápadů, které vás zaujmou.

Tahle vize vám napoví, co je vlastně potřeba změnit a co vám ve vašem domově chybí a co naopak přebývá. Předtím než ale než začnete se změnami nábytku, vrhněte se na důkladný úklid. Každou vaši věc vezměte do ruky a uvědomte si, k čemu ji potřebujete a jak často ji používáte. Drtivá většina lidí má doma spoustu věcí, které nepotřebuje a kterých se klidně může zbavit. Nemá smysl doma skladovat věci, které už nepoužíváte, nebo které nefungují tak, jak potřebujete. Také předměty vám akorát zabírají prostor a zbytečně překáží.

obývací pokoj

Až skončíte s důkladným přebráním vašich věcí, přijde čas na malování, stěhování nábytku a na nové dekorace. S různými dekoracemi to ale příliš nepřehánějte, je lepší mít několik krásných detailů než spoustu kýčovitých sošek a podobně. Když to přeženete, žádná z vašich dekorací pořádně nevynikne a prostor nebude působit uspořádaně.

Doufáme, že se vám předělání vašeho bytu vydaří a budete s proměnou spokojeni.