Bez kvalitní filtrace se žádný bazén neobejde


Výkonná filtrační jednotka odpovídající objemu bazénové nádrže je základním stavebním kamenem péče o bazénovou vodu. Pokud si ke své bazénové nádrži pořídíte také vhodnou filtraci, tak s kvalitou své bazénové vody budete v budoucnu spokojeni. Spolehlivá filtrační jednotka se postará o to, aby všechny drobné nečistoty uvízly v její filtrační náplni a zpět do nádrže se vrátila pouze dokonale pročištěná voda. Vhodnou filtrační náplní, která vás nezklame, se může stát buď písek anebo zeolit do filtrace.

listy palmy.jpg

Spolehlivá filtrace vás zbaví všech nežádoucích nečistot

Pod pojmem zeolit se ukrývá drcený minerál zelenkavého zbarvení, který má velikost zrnek o něco větší než je průměrné zrnko písku. Jeho hlavní odlišností a předností je ovšem vnitřní členitá struktura a trojrozměrná krystalická stavba, které ho staví do role ideálního adsorpčního a filtračního materiálu. Dokáže na svém povrchu zachytit opravdu obrovské množství bazénových nečistot, přičemž jeho cena je velice příznivá. Snadno se tak vypořádá s rozmanitými bazénovými nečistotami od makroskopických nečistot až po drobné nečistoty. Nicméně vaše filtrační jednotka vás dokáže zbavit i rozpustných nebo velice drobných nečistot tak, že je předem v bazénové vodě vysrážíte a následně použijete shlukovač, takže se i ty nejmenší částice spojí do větších vloček, kterých vás vaše filtrační médium posléze definitivně zbaví. Vaše voda se tak s pomocí vhodné kombinace filtrace a vločkovacích přípravků dokáže vypořádat i s nepříjemným zákalem a opět bude průhledná a jiskřivá.
blondýna ve vodě.jpg

K dokonalé péči o vodu patří i bazénová chemie a krycí plachta

Pokud svou filtrační jednotku doplníte také použitím vhodné bazénové chemie, která se vypořádá s nežádoucími mikroorganismy, a budete svou bazénovou nádrž svědomitě přikrývat bazénovou plachtou, pak se jednoznačně dočkáte vody té nejlepší kvality, ve které si letní koupání náležitě užijete.