Zásady pro bezpečné skákání

Každý, kdo přemýšlí o koupi trampolíny, by si měl před samotným nákupem zjistit, jestli se jedná opravdu o solidního prodejce. Dříve či později se totiž jistě některý díl porouchá nebo unaví a pak může nastat problém. Právě na ten váš model nejsou k sehnání náhradní díly na trampolínu. § Nákupem nějaké levné napodobeniny byste tedy spíše bezúčelně vyhodili své finance.
síť na trampolíně.jpg
Kvalitní výrobce a prodejce má vždy na skladě dostatek pružin, náhradních skákacích ploch, žebříků, ochranných krytů na pružiny a dalších nepostradatelností. Jedním z nejdůležitějších kritérií je vybírat přesně podle rozměrů samotné trampolíny. Byl by asi docela problém dostat skákací plochu o průměru necelých dva a půl metrů na čtyřmetrového „drobečka“. Tady je jistě naprosto jasné, jak vybírat. Stačí se podívat na rozměry.
§ Jsou ale některé díly, u jejichž výběru si nemusí být majitel tak zcela jistý.
§ Proto je dobré kontaktovat odborníka, který poradí s každým problémem.
Rozhodně nikdy se nesnažte přehlížet některá poškození. Spíše se je snažte vyhledávat.

Všechny součásti jsou stejně důležité

Skákat na poškozené trampolíně může být velice nebezpečné. Zejména, pokud jste ji pořídili jako zábavný prostředek pro své děti. Protržená skákací plocha může znamenat pro dítě například zlomenou nohu. A to v tom lepším případě. Dětem by také neměla rozhodně chybět ochranná síť, která je vždy vrátí do patřičných mezí. Ani ta nesmí být poškozená, protože by logicky přestala plnit svou funkci.
pružiny tramplíny.jpg
o Jestliže chcete životnost tohoto zábavného i cvičebního prvku prodloužit, pak je vhodné na zimu ji uschovat do sklepa.
Totéž, co platí o samotné trampolíně (kupovat jen originály), platí pochopitelně i o náhradních dílech. V tom lepším případě se stane, že nebudou pasovat a v tom horším, že nebudou plnit svou funkci a dojde k nepříjemnému zranění.