Co by mělo mít interiérové schodiště a na co si dát pozor ještě, než si ho vyberete? Jde o skvost celé domácnosti!

Schodiště v domě ale i v bytě je vždy velmi výrazné a každý se na něj podívá zcela okamžitě, jak do interiéru vejde. Můžete z něj tedy udělat skvost.

Co by mělo mít interiérové schodiště a na co si dát pozor ještě, než si ho vyberete? Jde o skvost celé domácnosti!

Schodiště prostě nikdo nepřehlédne, pokud tedy dbáte na vzhled své domácnosti, chcete bydlet moderně a přitom i účelně, na výběru schodiště si dejte opravdu záležet. Záleží i na tom, kde schodiště bude, ale pozor. Schodiště vždy spojuje, spojuje dolní část domu či bytu s tou vrchní, takže je logicky hodně frekventované. Je třeba počítat s tím, že schodiště budete využívat denně a to i několikrát. Je třeba zvážit to, jak bude vypadat ale i to, jak bude bezpečné. Pokud máte možnost i volby, kde schodiště bude stát, zvažte to dobře. Pokud bude totiž na chodbě, získáte celkově více soukromí, pokud ale povede z obývacího pokoje, může vaše soukromí být právě i několikrát denně narušené. Samozřejmě záleží na tom, kolik vás v domácnosti je nebo zda máte často návštěvy zvenčí. A na co si ještě dávat pozor?

točité schodiště

Rovné nebo točité? I na tom záleží!

Interiérové schody se mohou vybírat dle různých parametrů. Podle materiálu, velikosti, bezpečnosti, podle toho, zda preferujete točité schodiště nebo to rovné, no a v neposlední řadě záleží i na tom, kolik doma máte vlastně místa. Točité schody totiž místo hodně šetří, takže tento typ schodiště je obvykle volen do menších prostor, lépe se tam totiž vejde. U rovného přímého schodiště je třeba počítat s tím, že to se nepřizpůsobí prostoru a je tedy nutné mít na něj dostatek místa. Někomu ale točité schody nemusí vůbec vyhovovat, přeci jen je tento tvar atypický a může se vám po točitých schodech špatně stoupat vzhůru. Volbu mezi točitými a rovnými schody zvažte i v případě, že máte malé děti.

dřevěné schody

Aby bylo bezpečné!

Velmi záleží i na bezpečí, na bezpečí vašem i vašich dětí. Je jedno, zda zvolíte masivní schodiště, praktičtější laminátové schodiště nebo moderní kovové, skleněné či kamenné schodiště. Všechny schody musí být opatřeny také zábradlím a není od věci mít ošetřeny i jednotlivé schody protiskluzovými prvky. Někdy je totiž těžké stoupat do schodů a stačí malé zaváhání a můžete upadnout. Zvláště pokud schody vedou do obytných místností například z kuchyně.

Je mnoho možností, určitě se ale oplatí hodně nad schodištěm předem popřemýšlet. Nové schodiště bude stát na svém místě už zase na dlouhou dobu.