Jak konečně shodit nežádoucí kilogramy

Trápily mě kilogramy navíc, které se podepsaly na mém těle. Zaznamenala jsem kladné recenze na ketonovou dietu https://www.prodietix.cz/o-proteinove-diete, ale pustila jsem to zase z hlavy.

obézní ženy

Sama jsem už poznávala, že potřebuji prostě ubrat a pár kil shodit, ale nedařilo se mi. Naopak, čím jsem méně jedla, tím více jsem nabývala. Mé tělo pracuje prostě jinak a jak jsem zjistila, není to ojedinělé. Jestliže jíte méně, než máte a nedodržujete správně složený denní jídelníček, pak si vaše tělo v zájmu fungování dělá z přijaté stravy zásoby na horší časy a tuky se vesele ukládají. Tak jsem byla hladová a stále jaksi „nabobtnalá“.

Až jsem se rozhodla vyzkoušet i když dietám jako takovým nevěřím, nevěděla jsem si už rady. Řekla jsem si – zkusím to. Nejdříve jsem si načetla, co vlastně znamená keto dieta. Je to stejné jako bílkovinová, ketonová či proteinová. Vždy se budete pohybovat ve stejných nebo alespoň velmi podobných mantinelech.

Potěšilo mě, že mohu i nadále pít svou oblíbenou černou kávu.

turecká káva

Zjistila jsem a přišlo mi to logické, že uzpůsobením jídelníčku při příjmu určitých druhů jídla, dochází po pár dnech k tak zvané ketóze, což znamená, že organismus začíná štěpit sám své tukové tkáně. Neshazujete tak kilogramy ze svalů, ale kde je to žádoucí. Pak následovaly komunikační emaily s poradnou, které rozhodly. Pán, se kterým jsem si mailovala, byl neskutečně vstřícný a empatický. A protože jsem povaha, která musí mít všechno hned, zvolila jsem nabídku, že nechám výběr jídelníčku na nich. Ještě předtím jsem ale na webu zjistila díky kalkulačce při zadání míry a kilogramů a pohybové aktivity – jaký balíček je pro mě vhodný a ten jsem si objednala.

Dodávka tu byla v cuku letu a já se vyděsila při pohledu na obsah krabice a přepadla mě otázka – co já si s tím jen počnu? Nevěděla jsem, co je snídaně, svačina, oběd, večeře. Ale po prvním úleku jsem se uklidnila. Firma podává skutečně profesionální servis. V balíčku je přiložena brožurka, kde je vše potřebné vysvětleno, je dále k mání soupis všeho, co jste obdrželi s vyznačením, kterého jídla se ten který produkt týká. A v neposlední řadě najdete v dodávce i vysvětlení, jak vlastně máte jíst, co je důležité, jaké jsou nejčastější chyby a čeho se máte vyvarovat.

Dávám palec nahoru! A jdu do toho, držte mi pěsti.