Posezení venku potřebuje zastřešení


Pokud si chcete udělat na zahrádce či dvorku pěkné posezení pro sebe, rodinu a přátele, nemusíte za to dát poslední úspory. Dá se to udělat i levně.

Posezení venku potřebuje zastřešení

Vytvořit si nějakou formu besídky či jednoduchého venkovního posezení na zahrádce nemusí být automaticky obtížné ani drahé. Chce to ale chvíli nad projektem přemýšlet a ujasnit si, co vlastně chcete. Jsou lidé, kterým stačí málo. Pár židlí a je to. Potřebujete-li však něco o trochu honosnějšího, jen pár kousků nábytku to nevyřeší. Budete se muset také zamyslet nad podlahou, respektive zastřešením. Co se týče nábytku, ten by měl být venkovní. Musí totiž něco vydržet. Vlhko ani sluneční paprsky nedělají mnoha materiálům, které se standardně používají v interiérech, dobře.

Látková pergola

Podlaha může být klidně prostá, třeba z říčních kamínků. K tomu nebudete potřebovat nic moc extra. Budete-li chtít ale kvalitní podloží, připravte se, že si budete muset vyhrnout rukávy pořádně vysoko a také na velké placení. Jakmile budete mít nábytek i podlahu hotovou, bude čas na zastřešení. To není sice to nejdůležitější, ale jen do doby, kdy je hezky. Jakmile začne pršet, stává se zastřešení zcela stěžejní.

Důležité je ale zvolit si zastřešení, které bude vhodné do nevlídného počasí. Existují i stříšky, které sice dobře vypadají a fungují i jako dobrý kryt před slunečními paprsky, ale proti dešťovým kapkám jsou bezbranné. Dobrým příkladem jsou slunečníky. Chcete-li něco efektivního a zároveň nemáte zájem příliš utrácet, můžete si koupit plátěný altán. Není to nic extra, ale před výše zmíněnými nešvary počasí vás spolehlivě ochrání. O něco lepší, ale také dražší, je pak pergola Pergoly-trutnov.

Pilíř pergoly

Můžete si vybrat jak z klasické, dřevěné verze, tak i z modelů z jiných, méně přirozených materiálů, třeba hliníku. Dřevo do zahrady tak nějak automaticky patří, a proto hodně zákazníků volí právě tuto přírodní surovinu. Ovšem pozor. O dřevěné konstrukce je potřeba se náležitě starat. Samy to nedokáží. Naštěstí se nemusí jednat o kdovíjak přehnanou péči. Bohatě postačí dvakrát ročně provést ochranný nátěr po celém obvodu.