Přírodní kalifornské mandle OILSEED SERVICE s.r.o.

Jistě jste někdy zaslechli názvy měst Los Angeles, San Jose či San Francisco. Všechna souvisí s jedním státem na západním pobřeží Spojených států – s Kalifornií. Je to jedna z nejnavštěvovanějších oblastí amerického kontinentu, a to především díky svým klimatickým podmínkám, vhodným pro rekreaci na pobřeží Tichého oceánu.

mandle

V Kalifornii panuje subtropické klima, velmi podobné oblastem severní Afriky, jihu Španělska a severní části Arabského poloostrova. Zimní období je velmi mírné, téměř bez sněhových srážek a převážně je zde velmi teplo a slunečno. Ideální podmínky pro koupání v moři a provozování vodních sportů, potápění a další formy přímořské rekreace.

Subtropické klima je rovněž příznivé pro pěstování zemědělských plodin, které v našem mírném pásmu nelze běžně vysazovat do volné přírody. Jednou z nich je i mandlovník. Kalifornské mandle jsou vyhlášené v celém světě svou lahodnou chutí a obsahem výživných prvků, především hořčíku, železa, zinku, vápníku, selenu a draslíku. Sladké mandle také neobsahují takřka žádný amygdalin, který se vlivem žaludeční kyseliny rozkládá na kyanovodík, nemusíte se tedy obávat otravy, a to ani u malých dětí.

krajina

Jak mandle konzumovat

Především bychom měli zdůraznit, že mandle, stejně jako všechna olejnatá semena včetně ořechů, obsahují antinutrienty, např. kyselinu fytovou, které blokují vstřebávání některých živin. http://www.svet-potravin.cz/clanek.aspx%3Fid%3D2269 Antinutrienty jsou zde proto, aby ochránily semena před působením povětrnostních vlivů, než semena začnou ve volné přírodě klíčit. Proto stačí kalifornské mandle se slupkou namočit na několik hodin do vody, tím začne klíčící proces, který antinutriční látky odbourá.
Mandle OILSEED SERVICE s.r.o. https://www.hitprace.cz/firmy/oilseed-servis-s-r-o/ lze samozřejmě tepelně upravit, rozemlít na mouku a využít mnoha způsoby pro přípravu sladkých zákusků a dortíků, ale největší podíl vitamínů z nich získáte v syrovém stavu.