Jak říká známé přísloví „Před heřmánkem smekni a před bezem klekni“

Bezinka má blahodárné účinky, věděli jste o tom? Bezový čaj nám dokáže pomoci při nachlazení. Uvolňuje dýchací cesty a pomáhá ulevit od bolesti hlavy a různých zánětů. Tato rostlina obsahuje takzvané fytoncidní látky, díky nímž nás chrání proti bakteriím a mnohým houbám. Pěstitelé rostlinu pěstují většinou kvůli bobulím, které proměňují v úžasné sirupy. Jelikož jsou tyto bobule velmi podobné dražším rostlinám, nahrazují právě je v různých produktech. Z celé rostliny se může využít veškerá její stavba.

bez - květ

Nejčastěji můžete najít bezový sirup. Vyzkoušejte se podívat v hledaných slovech na „černý bez květ sirup“ a uvidíte, že najdete mnoho užitečných informací, a dokonce mnoho produktů. Plody bezu jsou malé kuličky, které jsou výrazné svojí černou lesklou barvičkou. Rostlina má silný odér, který nejde jen tak přehlédnout. V době rozkvetu, a i po něm můžete stále tuto rostlinu cítit. Někomu to velice voní a někoho z toho může začít bolet i hlava, tak dávejte pozor.

Co se týká sirupů či ovocných šťáv – jednoduše si je zamilujete. Mají sladkou chuť, ale ne natolik, aby se nám chuť mohla zprotivit.

bez sirup

Bezové sirupy jsou temně fialové. Pokud koncentrát pořádně nesmícháte s vodou, můžou Vám obarvit jazyk při jeho požití. Bezinkový sirup Vám může ošklivě zbarvit oblečení stejně jako například červené víno, dávejte si tedy pozor s manipulací.

Sirupy celkově jsou velmi oblíbeným druhem nápojů. Máme zde nespočet druhů a smíchaných druhů. Bezový sirup tedy můžete najít i s příměsí máty, maliny, borůvky, jahody a jiných. Ochutnejte jich co nejvíce, ať můžete posoudit, který z nich Vám chutná nejvíce.

Naším oblíbeným zástupce těchto sirupů je bezinkový sirup samotný bez ostatních přísad. Nicméně každý má jiné chuťové buňky, a tak nám můžete oponovat jinou chutí. Zkuste se inspirovat možností míchání i svých vlastních šťáv.