Proč si vybrat skiareál Čenkovice pro zimní dovolenou

Žádný smog, ticho a klid

Také už máte dost městského chaosu, hluku a znečištěného ovzduší? Vydejte se v zimě do hor. Naše země nabízí obrovské možnosti v tomto směru, a chcete-li být stranou přelidněného, a příliš komerčně laděného prostředí, které je typické pro některá vyhlášená lyžařská střediska, zkuste to v Čenkovicích. Nachází se na rozhraní Orlických hor, Jeseníků a Králického Sněžníku, které není zasažené průmyslem, a není hustě obydlené. Tato oblast s téměř nedotčenou přírodou patří k nejkrásnějším v České republice a zároveň je zařazena mezi pět míst s nejčistším ovzduším. Jsou to doslova klimatické lázně.

chlapec na lyžích

A pokud se vám tu zalíbí zdejší kraj, můžete si tu rezervovat ubytování i na letní období, kdy je zde k dispozici řada cyklistických a turistických značených tras.

Ke sjezdovkám to není daleko

Většina ubytovacích kapacit v obci se nachází v blízkosti vleků nebo sedačkové lanovky Třebovská Dvojka. Výhodou je možnost zvolit si lyžařský terén, který vám vyhovuje v návaznosti na vaši aktuální kondici, lyžařské schopnosti, ale i momentální náladu, zda si chcete vydatně zasportovat, anebo si užít jen relax. Zástavba v Čenkovicích je situována od západu na východ a poloha vleků a lanovky se přizpůsobuje zástavbě.

běžkaři v terénu

Modré sjezdovky s nižším sklonem Vigona a Čenkovická jsou situovány na jižním svahu hory Jeřáb a sjezdovky Svitavská a Třebovská naopak na severovýchodním svahu Bukové hory. Můžete si tu tedy užít jak sjezdovek prosluněných, s měkčím sněhem, tak i zastíněných. Pro začínající a nejmladší lyžaře je k dispozici sjezdovka Nad parkovištěm a dětský skipark KIDS Park Čenkovice.

Značnou výhodou ski areálu Čenkovice jsou společné skipasy s lyžařským areálem na opačné straně Bukové hory, můžete tedy využívat sjezdovky Heroltická a Mlýnice, obsluhované lanovou drahou Leitner. Obě sjezdovky na východní straně Bukové hory patří k nejdelším v republice.