Společnosti skladem

Nicméně podobnost s nějakým zbožím se u ready made společností nedá jen tak přehlédnout. Opravdu jsou zakládány proto, aby se vystavili v katalogu a čekaly ne své potenciální kupce.

Ano, ready made společnosti, jsou společnostmi s ručením omezeným, které jsou zakládány bez patřičného podnikatelského záměru. Nemají žádný projekt, žádný byznys plán. Jejich jediným účelem proč vznikly, je pouze a jen, jejich další prodej. Podnikatelé, kteří ready made společnosti zakládají, do nich investují nemalé prostředky. Přitom zisk z jejich prodeje není nijak závratně vysoký.

Ready made nestojí balík

A co potenciální zájemce, kupec? Proč on si raději společnost s ručením omezeným nezaloží sám a místo toho se uchýlí výběru již založené společnosti z katalogu?

Odpověď je ve své podstatě jednoduchá. Za prvé si tím ušetří spoustu času a běhání po úřadech. Za druhé, nemusí studovat procedurální náležitosti procesu zakládání vlastní společnosti s ručením omezeným. Za třetí, nemusí platit notářské poplatky a poplatky pro založení společnosti, které se v celkové sumě blíží kupní ceně ready made společnosti.

A rozdíl mezi ready made společností a společností s ručením omezeným, kterou někdo prodává, z jakýchkoliv důvodů? Ten je hlavně v bezpečnosti. Jde především o to, že nikdy nemůžete při koupi existující společnosti dát ruku do ohně za to, že za sebou netáhne nějakého kostlivce ve skříni v podobě nesplacených směnek, nebankovních úvěrů či jiných závazků. Tyto skutečnosti sice mají řešení, ale mohou být velice nepříjemnou zkušeností, které se každý podnikatel rád vyhne.

Společnosti mají i své sídlo

Ready made Ostrava, má v nabídce mnoho ready made společností s ručením omezeným. Jak již bylo uvedeno, jedná se společnosti nové, tedy nemají prokazatelně žádné finanční ani jiné závazky. Jsou tedy se zárukou, naprosto čisté a jsou připravené k okamžitému začátku podnikání.