Jakou podlahu si pořídit?

Můžeme si vybrat ze třech základních materiálů: dřevo, laminát a PVC.

Dřevo
Jde o přírodní materiál s mnoha výbornými vlastnostmi. Pokud po dřevěné podlaze chodíte bosí nebo jen v ponožkách je příjemně teplá. Vzhledově působí krásným přirozeným dojmem.  Je dostupná i ve variantě plovoucí. Pokud chcete zakomponovat i topení, je to možné. Dřevo je ale samo od sebe teplé a topení, tedy není více méně třeba.
motýl u kamenů
Odolnost toho materiálu je výborná a zároveň dobře tlumí hluk. Údržba je jednoduchá, jen je tento materiál citlivější na vodu. Neměli bychom tedy nechávat při mytí podlahy mnoho vody na doschnutí.  Postupem času materiál mění barvu a mohou se vytvářet i spáry mezi jednotlivými díly. Renovace těchto poškození je možná u lakovaných zbroušením celé podlahy, u olejových je možné udělat jen lokální opravy. Životnost těchto podlahových krytin je až 100 let.
oválné zrcadlo
Laminát
Tyto podlahy jsou kombinací přírodního a umělého materiálu. Při chůzi naboso působí tvrdě a chladně. V tomto případě je vcelku vhodné pořídit si i podlahové topení. Zvláště pokud máte malé děti nebo rádi chodíte jen v ponožkách nebo bosí. Jsou nejčastější variantou, pokud si chcete pořídit plovoucí podlahu. Pokud potřebujeme, aby materiál zároveň tlumil hluk, je nutné přidat tlumící vrstvu. Na údržbu jsou jednoduché, ale jsou také citlivé na vodu, stejně jako dřevěné varianty. Odolnost těchto materiálu je omezená, ale stálost vzhledu je velmi dobrá. Na první pohled je však zřejmé, že jde o imitaci. Pokud je třeba opravy, je možné vyměnit poškozenou lamelu pouze rozebráním části podlahy. Životnost laminátové podlahy je asi 30 let.
dekorační poličky
PVC
Jde o čistě umělý materiál. Na dotek je oproti laminátové podlaze měkká a teplejší. Oproti dřevu bude přeci jen chladnější, proto je vhodné připojit i topení. PVC má 4x menší odpor při snaze o zahřátí podlahy topením než laminát. Má nejlepší protihlukové vlastnosti. Odolnost tohoto materiálu je výborná stejně jako u dřevěné varianty. Údržba je snadná, ale je nutné dodržet doporučení výrobce. Vzhled působí jako imitace, ale stálost vzhledu je velmi dobrá. Tento materiál se nehodí pro plovoucí podlahu. Opravy jsou možné výměnou poškozeného dílce. Životnost těchto podlah je asi 15 let.