Odpočinek po práci

Ten, kdo hledá klid v duši a potřebuje to jako sůl, ten zaleze někam do srubu hluboko v lesích a zde bude přes víkend nabírat nové síly do dalšího týdne. Vytáhne si na verandu pohodlné křeslo, pokud je na to počasí, dá si si dobrý doutníček a s nohama na stole popíjí pomaličku vynikající vínečko. Nebo nějaký alkohol, ale víno je pro svou jemnost většinou upřednostňováno.

Komu by se to nelíbilo, že ano. Ale dobrou lahvinku lze vychutnat i při televizi v obýváku, nebo s partou přátel kdekoli. Jen je třeba to víno. A to ne ledajaké.

Pokud si zakoupíte dva, tři litry „kešňáku“, láhev bratru za třicet korun, tak i takto to lze. Ovšem pohodička to nebude, neb toto víno není zrovna nejvhodnější. Je pouze pro otrlé a slabší povahy jej prostě nezvládnou. Sice ušetříte, ale hlava bude cítit divné vjemy po popíjení ještě dva dny poté.

láhev vína

Proto se doporučují druhy jiné, převážně z cizí provenience. Já jsem vybral jedno mezi spoustou ostatních, a to jsem zvolil jen náhodným výběrem. Náhodným, protože tam, kam vás pomocí odkazu pošlu jsou vína jen na té nejlepší úrovni. Na té skutečně nejvyšší.

Vážení čtenáři dovolte abych vám představil carménère, odrůdu vína, která je známá po celém světě. Že neznáte? Napovím, že tato odrůda patří do velké rodiny hroznů s názvem Cabernet, a to již přece znáte.

Carménère má velmi zajímavou minulost, protože je původem z Francie, ale nyní se tam pěstuje již jen vzácně. Ve velkém se pěstuje v Chile a v menším měřítku ještě v některých krajích Itálie.

hrozny

Tento druh vína se ve většině případů používá k míchaní hroznů (cuvéé) a to s dalšími kvalitnímu druhy. Výsledek je pak velice lahodný mok, který si můžete dopřát také.

Pokud si kliknete na odkaz, dostanete se k přímému prodeji tohoto vínečka a hned také vidíte jeho cenu. Takže hloupé řeči, že si jej normální člověk nemůže dovolit v klidu pošlete k vodě.