Vyberte správný plot

Ochrana majetku především v posledních letech opravdu důležitá. Pokud jste si tedy postavili dům a cítíte potřebu svůj majetek chránit nějakým plotem, jste tu na správném místě. Dali jsme dohromady malé srovnání těch nejznámějších a nejpoužívanějších plotů. Sepsali jsme pro vás jejich jednotlivé výhody, nevýhody i charakteristiky. Pro který typ plot se pak rozhodnete, je pak už jen na vašem uvážení a na tom, kolik peněz jste do stavby plotu ochotni investovat. Tak dost řečí a pusťme se do toho.

dřevěný plot

Prvním typem plotů, který jistě stojí za zmínění, je betonový plot. Betonové ploty jsou v poslední době tím nejoblíbenějším typem plotů. Dříve se stavěly zdi oddělující řadové domy. Dnes to jsou nejčastěji betonové ploty, přitom mají přibližně stejné charakteristiky. Oba typy plotů jsou vysoce odolné a kvalitní. Zejména betonové ploty je velmi těžké rozbít a i přelézt. Zlodějům a nechtěným hostům tak nic neulehčíte. Obrovskou výhodou je samozřejmě i to že ploty nejde lehce zbourat. Nehledě na nespornou výhodu v tom, že ploty poskytují naprosté soukromí. Nikdo přes plot na vás nevidí a máte tak naprosté soukromí.

živý plot

Dalším velmi oblíbeným plotem v současné době, jsou živé ploty. Ty jsou vzhledem k životnímu prostřední nejšetrnější a vypadají nejvíce přirozeně. Nicméně musíme konstatovat, že zpravidla pro zloděje nebývají těžké překonat. Obvykle mezi jednotlivými rostlinami jde projít, nebo je lze snadno přeskočit. Nicméně pokud vám tyto nedostatky nevadí, určitě s plotem budete spokojeni. Jedná se o nejlevnější alternativu. Můžete mít tak ohraničený pozemek za pár korun.

Dalším oblíbeným plotem jsou dřevěné ploty. Ty se používají nejčastěji k ohraničení ohrad pro dobytek. Nicméně v posledních letech je stále častěji můžete najít i u rodinných domů – a to především v kombinaci s betonovými, nebo živými ploty.