Palety povýšily na nový bytový trend


Poslední dobou se právě výroba paletového nábytku stala doslova hitem a přinesla novodobý trend do domácností. Pravdou je, že pokud se dřevo upraví a poskládá do výsledného cíle, tak vypadá skutečně takto vyrobený produkt hezky a v mnoha věcech je i velmi praktický.
řezání dřeva.jpg
Nemusíte být vyučený truhlář a vyrobit si zvládnete v podstatě jakýkoliv bytový kousek. Projektové palety jsou asi nejvýhodnějším materiálem. Jsou vyrobeny ze smrkového dřeva, a pokud je půjdete zakoupit, tak se dají sehnat již v barevném provedení. Použít se ale dají i takzvané přepravní, které nikdo nechce, jen je budete muset napřed trochu upravit. Vykytovat, zbrousit a natřít akrylovou barvou, namořit nebo nalakovat. Samozřejmě podle toho, jaký máte záměr a co chcete hezkého vytvořit. Poté už jen stavíte.
natířání palety.jpg
Stolek na kolečkách – do spodní části se namontují čtyři stabilní kolečka, která se dají zakoupit běžně v železářství. Podle výšky přišroubujeme množství kusů a stoleček je hotový. Pokud nechceme pojízdný, můžeme zpevnit boky, ovšem zde již budeme potřebovat nejlépe úhlovou brusku na řezání.
Sedačka nebo křeslo – k sezení v trendovém nábytku budete potřebovat polštáře nebo lze použít molitanovou pěnu, případně starou matraci, protože jinak by sezení nebylo tak pohodlné. Ale opět nám stačí 3 kusy a je hotovo. Dva sešroubujeme k sobě, jako u stolečku, jen třetí kus nám bude dělat opěradlo. Pamatujte na to, než ho sešroubujete, že musí být pevné, protože musí vydržet nějakou zátěž. Samozřejmě opět můžete nastavovat libovolně výšku sedadla.
Poličky – ani zde se fantazii meze nekladou. Můžete použít pouze část nebo 2 kusy propojit prkny. Zde je již postup složitější, ale při troše šikovnosti se dají udělat doslova zázraky na zdi.
Stojan na květiny – menší květináčky lze umístit přímo do mezer. Musíte dřevo přišroubovat k pevnému podkladu, aby se vám stojan nepřevrátil, ale pak vám rostlinky udělají radost, když ho oživí svými kvítky.
posezení z palet.jpg
Mnohdy se podaří europalety sehnat zdarma a opravit je, ale i kdyby ne, zakoupením nových kusů také neprohloupíte. Stále vás výroba paletového nábytku vyjde levněji, než koupě klasicky dřevěného. Navíc vás bude těšit jeho vlastnoruční výroba.