Výběr ze tří moří a jednoho jezera

Zkuste výběr ze tří moří a jednoho jezera. Jaderské moře Vás okouzlí svou průzračně čistou vodou, egejské svádí ke sportovním zážitkům a rudé moře Vám připraví překrásnou podívanou pod její hladinou. Jezero Lago di Garda nabízí ideální způsob, jak skloubit sportovní dovolenou, a ještě se vykoupat u vody.
jezero garda.jpg
Jaderské moře
Pokud si chcete užívat na dovolené čisté vody, je pro Vás jaderské moře ideální volba. Jeho teplota bývá v sezóně až 27 stupňů a díky vysokému obsahu soli je voda krásně průzračná. Jaderské moře obklopuje celá řada destinací – Chorvatsko, Černá hora, Albánie a ostrovy – Krk, Pag, Korčula. Možná Vás překvapí, že se za jaderským mořem můžete vydat i do nedalekého Slovinska, které Vám může nabídnout písčité pláže dlouhé přes 40 km a tři středověké přístavy.
loď ve městě.jpg
Egejské moře
Toto moře je součástí středozemního moře a nachází se mezi ostrovem Krétou a Balkánským poloostrovem. Toto moře Vám může nabídnout nejen čistou vodu, ale i sportovní zážitky všeho druhu. Ostrovy Kos a Rhodos lákají především svými historickými památky a rozlehlými plážemi.   Nejvíce destinací se nachází v Řecku, kde je mnoho krásných přístavů a rušných městeček s typicky řeckou atmosférou. Na některých místech vane čerstvý vítr, proto je okolí egejského moře vhodné i pro jachtaře.

Rudé moře
Chcete-li vyrazit více do světa, určitě nezapomeňte navštívit rudé moře, které se nachází mezi Afrikou a Arabským poloostrovem. Asi nejnavštěvovanější místo u tohoto moře je Egypt. Rudé moře má velmi vysokou slanost a jeho teplota v sezóně může vyšplhat až ke 30 stupňům. Má také velmi pestrý podmořský svět, proto přivádí spoustu nadšených potápěčů právě do těchto končin. Není nic krásnějšího než se ponořit do hlubin a nechat se strhnout krásami podmořského života.
potápěč u ryb.jpg
Jezero – Lago di Garda
Pokud se Vám nechce příliš dlouho cestovat a nelpíte na dovolené u moře, zkuste největší italské jezero na severu Itálie. V okolí jezera je opravdu krásná příroda, která láká k prozkoumání. Nachází se zde také cyklostezka, takže si krásu jezera můžete užívat i ze sedadla kola. Cyklostezka je místy rovinatá, vede kolem vinohradů a městeček, ale najdete zde i pár horských stezek, které Vás dovedou k starověkým hradům.