Připojení nového odběrného místa

Bohužel i to se stává, že se mnohdy člověk zamotá do různé administrativy. Již některé z průzkumů ukázaly, že lidé hodně chybují tím, že nerozlišují obchodníka od distributora a samozřejmě že potřebují smlouvu o sdružených službách s obchodníkem. Tak vlastně jsou určité věci, které musí udělat sám vlastník a další distributor. Pokud chceme požádat o připojení, musíme se obrátit na distributora, kterému na daném místě patří dráty, trubky, sloupy nebo měřidla. Platit pak může zákazník za spotřebovanou energii klidně někomu jinému, na základě vlastního výběru a bude se jednat nejspíše o některého z obchodníků s energií. Takže začátek je jasný, když máme hotové rozvody elektřiny a v ruce revizi, tak se obrátíme na distributora. V naší republice se bude jednat o ČEZ, E.ON nebo PRE.
plán rozvodů

Revizní správa je důležitá

V první řadě se provedou všechny rozvody po domě a místnostech a zároveň se vybuduje připojení na osvětlení a také přívod elektrického proudu, případně síťové rozvody. Již zde musíme vybírat spolehlivý materiál a jednou z možností výběru se nám nabízí , vyrobené nejen z kvalitního materiálu, ale také jednoduchého na zapojení.
přeštípnuté kabely
Navíc u některých řad existuje jednotný strojek a podle možností a designu místnosti můžeme různě kombinovat barevné efekty. Pro někoho to zase nebude hrát takovou roli, jelikož je prioritní, aby po stlačení tlačítka se rozsvítilo a ze zásuvky vycházela bezpečně elektřina podle potřeb. Řemeslník, který má oprávnění ke zkontrolování, tak vystaví pak revizní zprávu a to bude vstupenka k bezproblémovému uzavření o dodávce.
bílá a čerrná zástrčka

Ještě něco chybí

Kroky jsou jednoduché, ale někdy je lepší se několikrát zeptat, než udělat chybu. Pokud chceme zavést elektřinu na náš pozemek, tak v první řadě musíme požádat distributora, ten pak pošle žadateli návrh na připojení a v ní budou veškeré technické požadavky, které musí nové odběrové místo splňovat, případně vyčíslí náklady na připojení. Podepsaná žádost putuje opět k distributorovi energie. Pak je nutno mít revizní zprávu a poté se obrátit na obchodníka, ten nám bude elektřinu prodávat.