Stárnout s důstojností a pomalu


Snad ve všech médiích se setkáváme s informacemi, jak naše populace stárne, kolik lidí je závažné nemocných a k tomu navíc nás zahlcují reklamy na léky, na zdravou výživu a na různé omlazující kosmetické prostředky.

To, jak vypadáme, a je jedno v jakém věku, určitě úzce souvisí se zdravím. Nejenom jak se stravujeme, nebo vyvíjíme tělesnou aktivitu, ale hlavně, jestli žijeme bez stresů. Hlavně stres a různé starosti, se nám mohou negativně promítnout nejenom na našem zdraví, ale je to na nás vidět.
staré ruce


·         Mladí lidé, týká se to určitě více dívek, než mládenců, pokud se cítí zdraví, tak je normální, že pro svůj krásný vzhled, udělají i „kotrmelce“. Sportují, líčí se, drží dietu, oblékají se podle poslední módy, dělají vše pro to, aby upoutali a cítili se dobře. I když jsou každou chvíli před zrcadlem, tak zatím vrásky řešit nemusí. To vše k mládí patří.


·         Ale v určitém (středním) věku už v zrcadle začínáme více sledovat svou tvář i postavu. A zjišťujeme samozřejmě nepatrné změny. Sem tam váčky pod očima, pobledlou pleť, novou nepatrnou vrásku a možná, že nás sem tam více bolí záda, břicho, nohy, cítíme se unavení.
květovaný klobouk

Když jste zdraví, tak jste krásní. A vůbec nevadí, že vám přibyly nějaké vrásky nebo šedivý vlas. A pamatujte – je to všechno ve vaší hlavě.

Toto vše může vést i k nějakému podnětu, že byste se sebou měli něco „udělat“.

Pokud se cítíte dobře, v pořádku. Ale určitě nezaškodí si nechat jednou za čas nechat vyšetřit váš celkový zdravotní stav (například ledviny, játra, tlak, srdce, špatný cholesterol v krvi aj.). Protože zdraví jako takové, to má kromě genetických znaků a vašeho životního stylu, ohromný vliv na váš vzhled. A proto byste své zdravotní problémy neměli nikdy podceňovat. Ale tím nemáme na mysli, abyste se pozorovali každou chvilku…

A znovu je tu slovo STRES. Ani si to nemusíte nějaký čas uvědomovat, jaké ve vás různé stresové situace zanechali následky. Je to něco špatného, jako například nedostatečný spánek, kouření, pití alkoholu a málo tělesné aktivity.

 

Něco úsměvného.

Pokud chodíte na setkání se svými spolužáky a cítíte se s nimi dobře, tak při těchto setkáních je nejlepší se přibývajícím rokům, vráskám a kilům, které máte navíc, tak se s chutí upřímně zasmát. A vzpomenout si, jak jste byli ve škole mladí, krásní, přitažliví a zdraví.

 I ve věku babičky se můžete každý den postavit před zrcadlo, narovnat se, usmát a sami sobě říct:“nic mě nebolí a jsem stále krásná, krásná…“. A skutečně se tak cítit.