Udělejte si domácí peeling, který prospěje Vaší pleti


S časem kůže vyvíjí vrstvu odumřelé kůže s nahromaděnými nečistotami a mastnotou, které ucpávají póry. Slouží jako živná půda pro bakterie, které vedou ke kožním problémům, jako jsou černé tečky a akné.  Pravidelné používání peelingu nám odhalí čerstvou zářící pleť bez nečistot. Produkty zakoupené v obchodech jsou plné síranů a parabenů, které mohou pokožku poškodit. Přirozený domácí protějšek je například cukr, který je běžným zrnitým produktem, který se nachází v každé kuchyni.

tělový peeling


Cukr obsahuje hydroxylové kyseliny a kyselinu glykolovou, o nichž je známo, že mají dobré čistící vlastnosti.


Vyzkoušejte si několik domácích cukrových peelingových balíčků pro Váš pravidelný exfoliační proces:


 


Med, zelený čaj a cukr


Uvařte zelený čaj nejlépe sypaný, ne sáčky. Smíchejte 2 lžíce čaje a 2 lžíce medu. Do směsi přidejte 4 lžíce cukru a smíchejte tak, aby vznikla hustá pasta. Med je přirozeně antibakteriální. Používejte peeling 2x týdně a Vaše pleť získá lesk a svěžest.


 hromádka cukru


Máta a cukr


Tohle je dar z nebes pro ty, kteří trpí neustále suchou pokožkou. Smíchejte 3 lžíce teplého kokosového oleje, 2 lžíce cukru, 2 kapky esenciálního oleje z máty a půl lžíce oleje z vitaminu E.


 


Banán a cukr


Banán obsahuje esenciální vitamíny a minerály, které jsou velmi prospěšné pro pokožku. Tento magický peeling lze snadno vyrobit, smícháním banánové kaše s 2 lžícemi cukru. Pravidelným použitím tato pasta zjemní Vaši pokožku.


 


Citron a cukr


Smíchejte šťávu z 2 citronů, 2 lžíce cukru a půl šálku olivového oleje. Zbavte svou pokožku od poškození sluncem. Tento peeling funguje stejně dobře na Vaše ruce a nehty jako pravidelná součást manikúry.


 


Červená řepa a cukr


Dokonalá terapie pro popraskané a odbarvené rty. Zanechává Vaše rty měkké a působí přirozeně růžově. Smíchejte stejné množství šťávy z řepy a cukru a naneste na rty. Nechte působit 1-2 minuty a opláchněte vodou.


 


Jogurt a cukr


Smíchejte 2 lžíce cukru a půl šálku čerstvého jogurtu. Jogurt pomáhá při zužování a čištění pórů.


 


Ovesná kaše a cukr


Rozmělněte půl šálku ovsa a smíchejte prášek se 2 lžícemi cukru, 2 lžícemi medu a 1 lžící kokosového oleje. Oves výborně funguje na citlivou pokožku a na pokožku náchylnou na akné, bojuje s bakteriemi, které působí v kůži.