Jak si vybrat bezpečné heslo

V první řadě je nutné zmínit, že heslo bychom nikdy nikomu, ani členům rodiny neměli sdělovat, je to velice soukromá věc. Platí také zásada, že bychom si ho nikdy neměli psát na viditelné místo a nechávat vedle počítače. Jsou to sice věci notoricky známé, ale nikdy není od věci si je zopakovat.

lupa na heslo

Při výběru samotného hesla platí že by mělo být co nejsložitější. Sestavené z číslic a písmen velkých i malých. Nikdy neuvádíme jako heslo datum narození nebo jméno, je to snadno předvídatelné, ani heslo 123 není bezpečné. Výběr silného hesla nám zaručí že ho druhý neodhalí a nedostane se nám třeba do e-mailu. Pro zachování bezpečnosti bychom si nikdy heslo neměli uložit počítačem, je to sice praktické ale není to rozumné jednání.

Heslo nikdy nesdělujte přes e-mail

Bohužel se stává že přijde podvodný e-mail od někoho, kdo se vydává například za banku a z nějakého důvodu se dožaduje sdělení hesla. Na tento typ e-mailů nikdy nereagujte a nikomu své údaje nezasílejte! Mnoho lidí už na to doplatilo.

Bezpečné přihlášení

Než zadáte heslo do internetové banky raději si zkontrolujte, jestli vlevo nahoře vidíte zelný zámeček, to znamená že je vaše heslo v bezpečí a můžete bez obav pokračovat dál. Pokud tomu tak není, odejděte ze stránek! Je víc než jasné, že nejste na skutečných stránkách banky, ale na nějakých jiných, podvodných.

Když máte podezření jednejte rychle

Jakmile máte jen trochu podezření, že někdo zná vaše heslo, neváhejte ani minutu a rychle si ho změňte.
číselník na heslo

Jednou za čas preventivně

Nemusíte mít podezření, ale přesto není od věci jednou za čas si své heslo změnit. Je to záležitost, která nezabere víc než pár minut.

Řešením jsou limity

Silné heslo a nastavení si limitů v internetové bance je skvělá kombinace, jak zabránit tomu, aby vám někdo dřív, než na to stihnete přijít vybral úspory. Pravidelně si kontrolujte své odchozí platby ať máte přehled.