Peníze pro hladové děti jsou, ale jen někde se využívají

Každý den řešíme peníze. Ať jich máme hodně nebo málo. Ti, co jich mají moc, potřebují, aby se rozmnožovaly. Lidé, kteří patří do tak zvané střední třídy, se snaží splňovat své sny. Například ohledně kvality bydlení. Jsme spotřební společnost a mnohdy utrácíme peníze i za úplné nesmysly.
 
Rodiny a jednotlivci, jenž z různých příčin trpí hmotnou nouzi, tak ti jsou nuceni počítat každou korunu, každý haléř.
peněženka bez peněz
 
Měli jste někdy hlad?Nebo vaše dítě? Ale ten skutečný hlad. Pravděpodobně velká většina z nás nikdy hladem netrpěli. Zaplať pámbů za to. Naše společnost je jedna z mála, kde se žije relativně dobře a na slušné úrovni. Na druhé straně s námi žijí desetitisíce lidí, kteří trpí hmotnou nouzi a ti rodiče, co mají děti školou povinné, jim nedokážou z toho mála, co mají, zaplatit školní obědy. Je to velmi smutné, že v Čechách v 21. století mají některé děti hlad.
 
Někteří lidé z vyšších tříd mají pochopení pro ty, kteří existenčně přežívají. Ale těch moc nebude. Pokud nebereme v úvahulhostejnost, tak to bude pravděpodobně tím, že mají málo informací k tomu, jak skutečně žijí chudí lidé, jak se jim dá pomoci.
polévka a hlavní chod

 
Před několika lety vláda odsouhlasila, že děti z chudých rodin, které se ocitnou v hmotné nouzi, budou dostávat ve školkách a školách obědy zdarma. Samozřejmě za určitých podmínek. Peníze na tento účel (z evropských fondů) se mají rozdělit do krajů, které si o ně požádají. Co je alarmující, tak jsou kraje, které tyto peníze nechtějí. V tomto roce jsou to 4 kraje, které odmítly dotační peníze na školní obědy pro chudé děti. Z různých příčin. Zastupitelé, kteří to mají na starosti, tak si pravděpodobně neprovedou dostatečný průzkum ve školách a školkách. Školní zařízení a sociální pracovníci jsou možná špatně informovaní a především rodiče o této podpoře ani nevědí, protože je škola o tom neinformuje. Pracovníci, kteří to mají na starosti tvrdí především to, že je s tím velmi mnoho práce a papírování. Prostě česká byrokracie jak vyšitá. Jednoduše řečeno, tato finanční podpora, která se zajišťuje každým rokem ministerstvem školství a ministerstvem práce a sociálních věcí má na tuto dotaci špatnou koncepci řešení. Výsledkem je to, že mnoho tisíc má obědy zaplacené a mnoho tisíc dětí zase budou bez obědů.
 
Poděkování a úcta patří všem, kteří finančně pomáhají lidem v nouzi, zvlášť pokud tak konají nezištně.