Všestranní pomocníci

Jedlou sodu i kyselinu citrónovou pořídíte za pár korun a dají se s nimi dělat věci. Skvěle poslouží například při úklidu, vyčistí pračku, sprchový kout, vanu, umyvadlo, dřez v kuchyni anebo i vaši pleť. Stačí vědět jak je použít a budete určitě opravdu mile překvapeni. A běžné čističe už nebudete muset ani kupovat.
jedlá soda

Jedlá soda

Tenhle nenápadný bílý prášek známe všichni jako přísadu v kuchyni nebo proti nepříjemnému pálení žáhy. Ale víte, že když jedlou sodu smícháte s vodou a vytvoříte tak pastu může vám krásně vyčistit třeba zašlé stříbro nebo si z ní můžete udělat parádní masku na obličej. A kombinace jedlé sody a citrónu vám nádherně vyčistí a vybělí vaši koupelnu, spáry, umyvadlo nebo dřez v kuchyni. Zkuste to, příště, až budete chtít vydrhnout koupelnu posypejte plochu jedlou sodou a nechte chvíli působit. Potom si vemte půlku citrónu a tou přejíždějte po sodě a tak drhněte jako houbičkou nebo hadříkem. Udělá vám to krásnou pěnu a koupelnu vyčistíte jako nikdy před tím. Špína, vodní kámen a jiné nečistoty se úplně rozpustí. Pak jen opláchněte čistou vodou a máte hotovo. Koupelna bude jako nová a navíc bude velmi příjemně vonět po citrónech. Stejným způsobem vyčistíte nečistoty v kuchyni.
jeden a půl citronu

Kyselina citrónová

Také není jen pro použití při vaření a pečení. Víte o tom, že vám může krásně vyčistit zašlou pračku. Navíc oproti octu, nebude pak pračka nepříjemně zapáchat. A také s ní klidně můžete společně oprat i bílé prádlo, které perete na více stupňů, jako je ložní prádlo, ručníky nebo utěrky. Stačí, když nasypete jeden sáček kyseliny citrónové do nádobek na prací prostředky a další dva pytlíky přímo do bubnu pračky a poté zapnete pračku na devadesát stupňů. Pokud nechcete plýtvat a prát na prázdno, přidejte klidně i lůžkoviny, ručníky nebo utěrky. Prací prášek nasypejte do bubnu pračky. I tak se vám pračka krásně vyčistí a prádlo bude také čistě vyprané a voňavé. Stejným způsobem nasypejte kyselinu citrónovou do myčky nádobí a vyčistíte ji také tak.
Ušetříte tím dost peněz za drahé prostředky a navíc budete čistit přírodně. Uvidíte, že nebudete zklamaní ale naopak ohromení, jak hezky to půjde. Výsledky uvidíte ihned.