Mějte pořádek v šatníku

Ovšem kolikrát aby se v tom pověstné prase vyznalo, co? Vyperete, pověsíte všechno na ramínka nebo složíte jako na vojně do komínku a uložíte či rozvěsíte to tam, kde zrovna vidíte trochu prostoru. A rázem to tu máte více než nepřehledné – to, co si chcete vzít hned zítra, leží někde uprostřed hromádky toho, co se možná upotřebí za několik měsíců při práci na zahrádce, nejnovější módní doplněk je někde mezi mírně obnošenými ponožkami a podobně. Přerovnáte to, jenže za pár dní se pere, žehlí a skládá či rozvěšuje nanovo a vše se do puntíku opakuje.
bílé oblečení
Člověk to tak často praktikuje. A to až do toho osudného dne, kdy si večer předem zapomene něco nachystat. Pak je tu ráno, ten nejvyšší čas, a pokud má člověk ve stresu hledat, kam jenom to či ono ve skříni založil, to je rodeo! Protože bez nějaké té brože se obejít dá, jenže máte-li jít do společnosti a nemůžete najít kravatu k saku nebo dokonce jakékoliv slušné kalhoty, to už je jiná. V trenýrkách na ředitelskou poradu jednoduše nemůžete.
A tak člověku jednoho dne zkrátka dojde trpělivost a začne přemýšlet nad tím, jak to zaonačit, aby se podobné infarktové situace už neopakovaly. A nechcete-li se už nikdy dostat do postavení takového oblečení zoufale hledajícího zoufalce, .
dámské svršky
Co že takový moderní nadčasový šatník obnáší?
a) Promyslete si, co z toho, co máte, vám sluší a současně se do toho ještě vejdete a podle potřeby to doplňte formou nákupu takových kousků, jež vám scházejí a bez nichž se dost možná vůbec neobejdete, respektive netušíte, jak jste bez nich mohli dosud žít.
b) Roztřiďte toto oblečení podle toho, v jakých ročních obdobích si to lze vzít na sebe, aby vám vpředu viselo nejen to hezké, ale i to, co právě lze nosit. Mít v zimě na předním místě plavky je přece hloupost, že?
c) Vytřiďte staré a běžně nepoužívané věci a ty podle okolností rozdělte na ty, jež jsou ještě hypoteticky k použití a jež už ne. To teoreticky použitelné založte někam dozadu, kde to zatím nebude překážet, to nepoužitelné vyhoďte nebo darujte potřebným.
d) Případně nakupte to, co vám v garderobě schází. Ovšem měli byste pořizovat nanejvýš jeden nový kousek náhradou za jeden vyhozený. Aby vám skříň nepřetékala.
Takto si máte počínat. Vy. Protože já sám jsem se tím zkoušel řídit a neuspěl jsem. Nepřišel jsem na to, co mám dát ve skříni dopředu, když mám jenom jedny džíny, jedny tepláky a několik triček. Kterých se přece nezřeknu, když je dnes a denně nosím.