Malé umyvadlo – co vzít v úvahu při výběru?

Samostatné WC, zejména v bytech v panelovém domě, obvykle nepatří do velkých místností. Nestačí, že jeho velikost není příliš velká, a přesto by zde měly být vloženy všechny potřebné prvky vybavení. Čím menší je velikost nebo neobvyklý tvar místnosti, tím obtížnější je naplánovat instalaci malého umývátka se skříňkou.podkrovní toaleta s wc a umyvadlem

Sázejte na malé umyvadlo

Samozřejmě neexistuje jasná odpověď na otázku, jak velké by mělo být. Vše závisí na velikosti prostoru a také na tom, v jakém tvaru je místnost. Jedna věc je jistá. WC umyvadlo je pouze pro ruční mytí. Nemusí být příliš velké. Na trhu jsou modely, které mají 35–40 cm a jsou ideální i pro ty nejmenší toalety. Tak malé na mytí rukou bude stačit a nebude problém s instalací a optimálním designem interiéru.

Keramika nebo konglomerát?

Současná umyvadla mohou být vyrobena z různých materiálů. Nikdo není překvapen, že jsou k dispozici skleněná, ocelová nebo dokonce dřevěná umyvadla. Keramika však zůstává jedním z nejpopulárnějších typů. Je patrné, že umyvadla z konglomerátových materiálů jsou dnes stále více vybírána. Představujeme výhody a nevýhody nejpopulárnějších umyvadel.
Keramické umyvadla – navzdory značné materiálové rozmanitosti jsou stále nejoblíbenější. Tento materiál má mnoho výhod, které ocení jejich uživatelé. Za prvé je to prosklený povrch, chráněn před vodou a keramika není drahá. Nejlevnější dřezy jsou vyrobeny z keramiky. Tento materiál je také odolný proti poškrábání a vyznačuje se vysokou tvrdostí. Tyto umyvadla se také snadno čistí. I přes tolik výhod nejsou tyto výrobky bezchybné. Keramiku lze snadno rozdrtit a oprava velkého poškození je prakticky nemožná. Nevýhodou je také to, že tyto modely vyrábějí v celkem běžných tvarech. Zajímavé modely keramických umyvadel jsou vzácné.malé umyvadlo na desce
Konglomerátová umyvadla – konglomerát je materiál vyrobený z přírodního kamene a pryskyřic. Během zpracování je mnohem flexibilnější a má také mimořádnou trvanlivost. V případě, že se na povrchu umyvadla objeví škrábance nebo uštípnutí, lze je snadno opravit pomocí speciálních opravných souprav. Díky hladkému neporéznímu povrchu se tento materiál velmi snadno čistí. Je k dispozici nejen v mnoha tvarech, ale také v barevných variantách. Nevýhody těchto modelů zahrnují skutečnost, že vyžadují poměrně častou péči. Nevýhodou je také vyšší cena ve srovnání s keramickými umyvadly.