Myslíte, že panelákový byt nemůže vypadat dobře? Velký omyl!

Bydlíte na klasickém sídlišti v klasickém panelákovém bytě a máte pocit, že se tam nikdy nemůžete cítit zcela dobře a nemůžete mít nádherný domov? Ani náhodou! Každý prostor může být krásný, praktický a útulný. Bytový designér vám poradí, jak si zařídit jakoukoli místnost ke své spokojenosti bez ohledu na to, kde žijete. Základy ovšem můžete zvládnout i sami.

Město budovy byty

Vsaďte na světlé barvy a přírodní materiál

Pokud vám vyhovuje dispozice bytu nebo do ní jednoduše nemůžete zasáhnout, nebudete ani muset. Ve skutečnosti stačí jen pár základních věcí, díky kterým se tam budete cítit mnohem lépe. Myslete na to, že se nemusíte řídit posledními trendy. Mnohem důležitější je váš vkus. Vše by mělo krásně ladit, ale zároveň si můžete trochu pohrát s barvami či odstíny. Nikdy byste ovšem neměli zapomínat na světlé barvy a přírodu. To je sázka na jistotu.

 

Přírodním materiálům lze jen těžko odolat, vydrží celé věky a hodí se k nim nejrůznější doplňky. Světlé barvy vám naopak zajistí, že bude prostor vypadat vizuálně větší, i když to tak nebude. Získáte vzdušný, ale zároveň útulný prostor, který můžete doplnit podle svého vlastního vkusu. Velkou výhodou je, že k tomuto vybavení můžete později pořídit cokoli dalšího v jakémkoli odstínu a nikdy to nebude vypadat špatně. Nesmíte ovšem překombinovat použití barev.

Panelový dům kuchyň

Nevíte, jak začít?

Máte-li možnost vyměnit i větší prvky než jen nábytek, směle do toho. Do menších pokojů dejte světlou podlahu, do větších může být klidně tmavší. Soustřeďte se na neutrální barvy, světlé odstíny a přírodní materiály. Do pokoje zvolte vždy jednu nebo dvě barvy, které budou pro dané místo typické. Například koupelna může být do modra, kuchyně do zelena a obývací pokoj do žluta. Nejen, že tím prostor oživíte, ale také nebudete mít pocit, že je tak prázdný a příliš neutrální. Postupujte pomalu a pokud si nejste jisti, nechte si poradit od odborníka.